O mne

Narodil som sa v Ružomberku v roku 1982.  Pracujem ako stredoškolský pedagóg Anglického jazyka na Strednej zdravotníckej škole M. T. Schererovej v Ružomberku. Som ženatý a s manželkou Norikou máme 2 dcérky.

S fotografiou som prišiel prvýkrát do kontaktu, keď som sa počas štúdia na vysokej škole dostal v rokoch 2002 a 2005 do USA, kde som pracoval vo fotoštúdiu. Tu som získal cenné skúsenosti v oblasti fotografie. V roku 2005 som si zakúpil svoj prvý kompakt a skúšal fotiť a upravovať fotky aj sám. Trvalo roky, kým som pochopil, že fotenie má pre mňa aj hlbší význam. Foteniu sa vážnejšie venujem od roku 2012 a už teraz viem, že je to záľuba na celý život.

 Najradšej chodím do prírody, kde môžem zrelaxovať a popritom niečo zaujímavé a jedinečné odfotiť. Okrem prírody rád fotím aj šport a reportáž. Veľmi rád cestujem a počas plnenia si svojich cestovateľských snov dokumentujem rôzne  krajiny kde sa snažím zachytiť miestnu architektúru a kultúru.

 Od roku 2017 som sa stal členom Fotoklubu RK 1924 a v roku 2023 som vstúpil aj do Slovenskej federácie fotografov (SFF).  Vďaka tomu sa môžem neustále posúvať vpred, byť súčasťou foto plenerov, výstav a vernisáží a posunúť svoju tvorbu aj za hranice Slovenska.

 Od roku 2021 sa venujem foteniu aj profesionálne ako živnostník a ponúkam svoje fotoslužby najmä pri fotení svadieb, rodinných portrétov, rodinných osláv, prvých svätých prijímaní a birmoviek a reportážnej fotografii z rôznych kultúrnych a športových podujatí.

Za úspechy na medzinárodných fotosalónoch FIAP mi bol v roku 2024 udelený medzinárodný fotografických titul AFIAP.


Kontakt

Mgr. Tomáš Mlynárik, AFIAP
email: mlynarik.tomas@gmail.com
tel. č.: 0911 778 737

Nájdete ma aj na sociálnych sieťach:
https://www.facebook.com/tomasmlynarikphoto
https://www.instagram.com/tomas_mlynarik/